Zisk telekomunikační společnosti Orange ve 3. kvartálu klesl

on

|

views

and

comments

Francouzská telekomunikační společnost Orange zaznamenala v uplynulém 3. kvartálu pokles zisku. Zasáhla ji nižší návratnost dohod o spolufinancování rozvoje sítí. Informovala o tom v úterý.

Orange se podobně jako jiní evropští operátoři snaží udržet si dynamiku v oblasti zisků, ale zároveň potřebuje modernizovat sítě a čelí tvrdé konkurenci ve Francii a Španělsku, které jsou jeho největšími trhy.

Zisk skupiny za tři měsíce do konce září 2021 před úroky, zdaněním, odpisy, amortizací a leasingem (EBITDAaL) klesl o 0,7 % na 3,55 miliardy eur, a to i přes rostoucí počet zákazníků ve Francii a Španělsku.

Orange podepsal smlouvy s francouzskými konkurenty, jako jsou Bouygues Telecom a Iliad’s Free, aby mu pomohli při zavádění širokopásmových optických sítí. To podpoří růst jeho příjmů z prodeje mobilních a širokopásmových smluv.

V rámci takových smluv o spolufinancování dostává Orange platby od konkurentů výměnou za právo používat sítě.

Za poklesem tržeb ve Francii o 4,1% je nižší návratnost z těchto smluv, řekl novinářům finanční ředitel Ramon Fernandez. Orange přitom v období od července do září získal ve Francii 121.000 nových zákazníků pro mobilní služby a 80.000 pro širokopásmové. A noví klienti pro obě divize přibyli také ve Španělsku.

Tržby společnosti však za 3. čtvrtletí klesly o 0,4% na 10,5 miliardy eur. Bez započtení spolufinancování sítí výnosy Orange vzrostly o 1,3 %.

Orange zopakoval své celoroční cíle a nadále počítá s mírným poklesem základního provozního zisku a základního peněžního toku z telekomunikačních aktivit na o něco více než 2,2 miliardy eur z 2,5 miliardy eur v roce 2020.

Orange dále poznamenal, že 15. prosince vyplatí předběžnou dividendu za rok 2021 ve výši 30 centů na akcii. A navrhne valné hromadě akcionářů dividendu ve výši 70 centů na akcii.

Share this
Tags

Must-read

Vyberte si svého průvodce životem v podobě magického kamene

Mapa oblohy v den vašeho narození může mít údajně silný vliv na váš další život. Výrazně prý dokáže ovlivnit vaše schopnosti, obavy, silné stránky,...

Město vybudovalo nové osvětlení přechodů pro chodce

V Hurbanově v okrese Komárno bylo vybudováno nové osvětlení průchodů pro chodce na státní silnici I/64. Do užívání bylo předáno v polovině října, informovala...

Výrobní ceny ve Španělsku v září vzrostly nejvíce za téměř 44 let

Výrobní ceny ve Španělsku v září pokračovaly v růstu, přičemž dosáhly druhé největší tempo od začátku těchto statistik. Přispělo k tomu zejména zdražení energií,...
- Reklama -PR články

Recent articles

Další články z rubriky