UBS oznámila za 3. čtvrtletí nárůst čistého zisku

on

|

views

and

comments

Největší švýcarská banka UBS oznámila za 3. čtvrtletí 2021 nárůst čistého zisku. To překvapilo analytiky, kteří předpovídali pokles. K lepším výsledkům přispěla zejména divize správy majetku, a také poplatky z investičního bankovnictví.

Čistý zisk UBS se za tři měsíce do konce září zvýšil o 9 % na 2,28 miliardy USD (1,96 miliardy eur), což představuje 63 centů na akcii, z loňských 2,01 miliardy USD nebo 55 centů/akce. Analytici přitom odhadovali, že banky naopak vykáží pokles zisku na 1,6 miliardy USD.

Zisk před zdaněním stoupl o 11% na 2,87 miliardy USD. A provozní příjem banky, ekvivalent tržeb, vzrostl o 2 % na 9,13 miliardy USD, čímž překonal odhady ekonomů ve výši 8,5 miliardy USD, zatímco provozní náklady klesly o 1 %.

Čistý úrokový výnos ve sledovaném období stoupl o 4 % na 1,69 miliardy USD.

Generální ředitel UBS Ralph Hamers v prohlášení k výsledkům uvedl, že „tržní a ekonomické pozadí byly ve 3. čtvrtletí celkově pozitivní, ačkoli v jeho závěru panovala určitá nejistota“.

UBS zaznamenala růst zisku před zdaněním ve všech divizích, přičemž v jejím tradičním pilíři – správě majetku – vyskočily o 43 % na 1,5 miliardy USD. I zisk před zdaněním divize investičního bankovnictví UBS výrazně stoupl, o 32%. Tento nárůst vykompenzoval 7procentní pokles výnosů z obchodování na světových trzích.

Největší švýcarská banka uvedla také, že hodlá vybudovat digitální model poradenství pro bohaté klienty v Americe jako součást své vize do roku 2025, kterou plánuje představit v únoru.

Share this
Tags

Must-read

Vyberte si svého průvodce životem v podobě magického kamene

Mapa oblohy v den vašeho narození může mít údajně silný vliv na váš další život. Výrazně prý dokáže ovlivnit vaše schopnosti, obavy, silné stránky,...

Město vybudovalo nové osvětlení přechodů pro chodce

V Hurbanově v okrese Komárno bylo vybudováno nové osvětlení průchodů pro chodce na státní silnici I/64. Do užívání bylo předáno v polovině října, informovala...

Výrobní ceny ve Španělsku v září vzrostly nejvíce za téměř 44 let

Výrobní ceny ve Španělsku v září pokračovaly v růstu, přičemž dosáhly druhé největší tempo od začátku těchto statistik. Přispělo k tomu zejména zdražení energií,...
- Reklama -PR články

Recent articles

Další články z rubriky