Tržby Tesly v Číně vzrostly na téměř polovinu tržeb v USA

on

|

views

and

comments

Společnost Elona Muska vykázala ve 3. čtvrtletí v Číně tržby ve výši 3,11 miliardy USD (2,68 miliardy eur), což představovalo 48,5 % z jejích tržeb v USA ve výši 6,41 miliardy USD ve stejném kvartálu.

Tento poměr se zvýšil ze 41,4 % loni ve stejném období a z méně než 10 % v roce 2018. Podíl čínského trhu na celkových tržbách Tesly vzrostl ve 3. čtvrtletí na 22,6 % z téměř 20 % před rokem.

Tesla otevřela gigatovárnu v Šanghaji a dodala svá první auta vyrobená v Číně místním zákazníkům těsně před vypuknutím pandemie nového koronaviru v lednu 2020. A letos začala společnost dodávat na čínský trh svůj druhý model vyrobený v tamním závodě. Navzdory kritice ze strany státních médií zůstávají elektromobily Tesla v Číně stále populární.

Model 3 i Model Y patří mezi tři nejlépe prodávané na čínském trhu. novými energetickými vozidly (NEV) podle čínského sdružení výrobců aut CAAM.

Čína je největším automobilovým trhem na světě a hlavní destinací pro světové značky. Německý automobilový gigant Volkswagen generuje přibližně 41 % svého objemu prodeje v Číně, uvedla banka Goldman Sachs.

Share this
Tags

Must-read

Vyberte si svého průvodce životem v podobě magického kamene

Mapa oblohy v den vašeho narození může mít údajně silný vliv na váš další život. Výrazně prý dokáže ovlivnit vaše schopnosti, obavy, silné stránky,...

Město vybudovalo nové osvětlení přechodů pro chodce

V Hurbanově v okrese Komárno bylo vybudováno nové osvětlení průchodů pro chodce na státní silnici I/64. Do užívání bylo předáno v polovině října, informovala...

Výrobní ceny ve Španělsku v září vzrostly nejvíce za téměř 44 let

Výrobní ceny ve Španělsku v září pokračovaly v růstu, přičemž dosáhly druhé největší tempo od začátku těchto statistik. Přispělo k tomu zejména zdražení energií,...
- Reklama -PR články

Recent articles

Další články z rubriky