Poslanci chystají podpůrné stanovisko za zachování SVP

on

|

views

and

comments

Poslanecký klub Hlasu-SD Zastupitelstva Banskobystrického samosprávného kraje (BBSK) se chystá v listopadu předložit k jednání podpůrné stanovisko městu Banská Štiavnica a udělat vše pro to, aby sídlo Slovenského vodohospodářského podniku (SVP) zůstalo v Banské Štiavnici a nedošlo k jeho přesunu do B. Informoval o tom v úterý v Banské Bystrici místopředseda BBSK, krajský poslanec Roman Malatinec.

„Nemyslíme si, že je správné, aby nám vláda takovýmto způsobem vrážela do regionu nůž do zad. Před pár dny byl v Národní radě SR předložen návrh zákona, aby sídlo státního podniku SVP zůstalo zachováno. Vládní poslanci ho utopili ve lžičce vody,“ konstatoval Malatinec.

Podle primátorky Banské Štiavnice Nadeždy Babiakové v souvislosti s tím, že jejich město je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO, má vláda a země určité povinnosti.

„Její úlohou je podporovat administrativní, sociální a institucionální rozvoj města a okolí. I z tohoto důvodu si myslíme, že sídlo SVP má zůstat zachováno v našem městě. Zde nemůžeme mluvit o politických věcech, je třeba se na to podívat z pohledu rozvoje města. Nemůžeme se pyšnit pouze tím, že Banská Štiavnica je nádherná a je perlou Slovenska. I tady žijí lidé, nemůžeme všechno soustředit pouze do Bratislavy,“ zdůraznila Babiaková.

Jak dodala, na toto téma už mluvila s premiérem Eduardem Hegerem (OLANO), jednání bylo korektní a racionální, nyní čeká na výsledek. Jak dodala, věří, že zvítězí zdravý rozum.

Share this
Tags

Must-read

Město vybudovalo nové osvětlení přechodů pro chodce

V Hurbanově v okrese Komárno bylo vybudováno nové osvětlení průchodů pro chodce na státní silnici I/64. Do užívání bylo předáno v polovině října, informovala...

Výrobní ceny ve Španělsku v září vzrostly nejvíce za téměř 44 let

Výrobní ceny ve Španělsku v září pokračovaly v růstu, přičemž dosáhly druhé největší tempo od začátku těchto statistik. Přispělo k tomu zejména zdražení energií,...

Od Nového roku se zřejmě bude zvyšovat pomoc v hmotné nouzi

Ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak (Jsme rodina) předložil do meziresortního připomínkového řízení (MPK) návrh na zvyšování pomoci v hmotné nouzi. Jedná...
- Reklama -PR články

Recent articles

Další články z rubriky